Eleganckie zasłony

Jesteś w trakcie urządzania swojego nowego mieszkania? Wybierasz właśnie dekoracje okienne i nie wiesz, na jakie firany i zasłony się zdecydować? Mamy dla Ciebie kilka ciekawych pomysłów. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że zasłony to niezwykle modny element, który w prosty sposób może ocieplić wnętrze, a jednocześnie może dodać mu charakteru. Jeśli na przykład wybierzesz zasłony w jakimś mocnym wzorze, to na pewno każdy skupi na nich swoją uwagę. Doskonałą propozycją będą zasłony w kwiaty (https://nietylkofiranki.pl/186-zaslony-w-kwiaty). Jak się okazuje, jest to bardzo modny element aranżacyjny. Jesteś więc gotowa na wybór takiej dekoracji?

Eleganckie zasłony do każdego pomieszczenia

Kupując modne zasłony do konkretnego pomieszczenia, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Co prawda zasłony w kwiaty mogą odgrywać główną rolę we wnętrzu, ale należy je tak dobrać by, pasowały do pozostałych aranżacji. Tylko wtedy osiągniemy modny efekt. Jeśli więc swój salon urządziłaś w stylu glamour i jeżeli we wnętrzu dominują róże, szarości i fiolety, to zasłony także możesz wybrać w takich odcieniach. Wszystkie aranżacje glamour mogą być bardzo wyraziste tak więc, zasłony w duże kwiaty będą strzałem w dziesiątkę. Jakieś ciekawe wzory umieszczone na białym tle na pewno będą ładnie się prezentować w Twoim oknie. Z kolei kwiatowe zasłony do sypialni mogą mieć drobniejszy i delikatniejszy print. Małe, ale gęste nadruki dodadzą sypialni romantycznego i nieco klasycznego charakteru. W tym pomieszczeniu sprawdzą się wszystkie odcienie bieli i beżów. Zasłony w kwiaty to dobry wybór także do kuchni. W tym przypadku sprawdzi się wersja prowansalska z nadrukowanymi na zasłonach wrzosami lub innymi kolorowymi kwiatami.

Zasłony i nie tylko

Jeśli zdecydowaliśmy się już na zakup zasłon w kwiaty, to by osiągnąć spójność we wnętrzu, warto ten charakterystyczny roślinny wzór wykorzystać także w innych dekoracjach. I tak na przykład na kanapie w salonie możemy położyć poduchy z poszewkami o takim samym wzorze. Z kolei w sypialni kwiatowy wzór może powtórzyć się na narzucie na łóżko. Jeśli zdecydujemy się na taki wariant, musimy jednak pamiętać o tym, by nie mieszać ze sobą zbyt wielu wzorów i kolorów. Niech przez wnętrze przewija się ten sam motyw, nie dodawajmy już innych printów, bo zamiast eleganckiego możemy osiągnąć bazarowy efekt. Na szczęście w sklepach poza samymi zasłonami w kwiaty można znaleźć inne dodatki pochodzące z tych samych zestawów. Dobieranie ich będzie tylko ogromną przyjemnością.